Kredyty

SpółkaMax kwotaMax ilość:Uzyskać pożyczkę

3000 zł

30 dni

Pierwsza pożyczka za darmo!


3000 zł

30 dni

Pierwsza pożyczka - 50%

3500 zł

30 dni

Pierwsza pożyczka za darmo!

2500 zł

45 dni

Pierwsza pożyczka za darmo!
pozyczki
2000 zł

90 dni


5000 zł

25 miesięcy10 000

12 miesięcy

Produkty finansowe – kredyty. Czym się od siebie różnią?

Obecne na rynku kredytowe produkty finansowe podzielić można na kilka różnych grup, ze względu na kilka różnych kryteriów. Dominujące czynniki, takie jak długość spłaty kredytu, wielkość pożyczki czy też sprawdzanie historii kredytowej, to główne parametry wyróżniające poszczególne produkty na rynku finansowym. Poniżej przedstawimy podstawową klasyfikację pożyczek.

Podział ze względu na długość spłaty zobowiązania.

KredytyW tej grupie wyróżniamy kredyty długo– , średnio- i krótkoterminowe. Te pierwsze charakteryzują się długim okresem spłaty zobowiązania. Klasycznym przykładem takiej pożyczki jest kredyt hipoteczny, który można spłacać obecnie nawet do 50 lat. Z kolei pożyczki średnioterminowe zaciągane są na okres od roku do kilku, kilkunastu lat. Wysokość takiego kredytu może być różna – jak w przypadku każdego, zależy od dochodów kredytobiorcy. Przeważnie jednak nie przekracza kilkunastu czy kilkudziesięciu tysięcy złotych. W tej grupie kredytów są np. kredyty remontowe czy też na samochód. Trzecią grupą są pożyczki na krótsze terminy, spłacane przez okres od kilkunastu dni do roku. Najczęściej dotyczą one niewielkich kwot – od kilkuset złotych do kilku tysięcy.

Podział ze względu na typ przekazanych środków.

Wyróżnić tu można kredyty gotówkowe oraz kredyty realizowane przelewem na konkretny cel. W ten sposób można też powiedzieć, że są to pożyczki na konkretny cel oraz takie, które można spożytkować w dowolny sposób. Znowu najlepszym przykładem pożyczki na konkretny cel jest kredyt hipoteczny, który bank przelewa bezpośrednio na spłatę wierzytelności, a nie osobie, która ten kredyt bierze. Z kolei pożyczka na dowolny cel najczęściej – choć nie jest to regułą – przyznawana jest w formie gotówki, którą albo można wpłacić na konto, albo od razu wykorzystać na bieżące wydatki czy spłatę zaległych zobowiązań. Często nazywa się je pożyczkami okazjonalnymi czy konsumpcyjnymi – właśnie ze względu na to, że są pożytkowane na aktualne wydatki, związane czy to z koniecznością zakupu nowej pralki, czy chrzcinami dziecka lub ważną imprezą rodzinną.

Podział ze względu na sprawdzanie historii kredytowej.

Ten podział jest również bardzo prosty – dzieli wszystkie kredyty na tzw. bez BIK i tradycyjne (czyli z BIK). BIK czyli Biuro Informacji Kredytowej to po prostu instytucja, w której sprawdzić można stan zobowiązań – czy np. terminowo spłacamy raty kredytów lub często czy je w ogóle spłacamy. Pożyczki bez BIK są łatwo osiągalne dla wszystkich, nawet dla osób, które nie mają stałych dochodów, lub zarabiają niewielkie kwoty. Można je dostać łatwo, szybko i bez zbędnych formalności. Z kolei kredyty z BIK nie są dostępne dla każdego – wymagają odpowiedniej wysokości dochodów oraz nienagannej historii kredytowej.